HABERLER

En İyi Genel Muhasebe Programı Nasıl Olmalı?21.5.2016


Bir çok şirket muhasebe kayıtlarını rahatlıkla takip edebileceği, kaliteli ama mümkün olduğu kadar hesaplı, sağlam altyapıya sahip, kolay kullanışlı ve arkasında güçlü teknik desteği olan genel muhasebe programı arayışı içerisine girmekteler. Peki bu konuda nelere dikkat etmek gerekiyor. Yani başlıkta da yazdığımız gibi acaba en iyi genel muhasebe programı nasıl olmalı?

Bu sorunun cevabını verirken bir çok kriteri göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bunlar;

 1. İhtiyaçlara cevap verebilmeli
 2. Kolay kullanışlı olmalı ve hızlı bir şekilde öğrenilebilmeli
 3. Uzun ve pahalı eğitimler almaya gerek olmamalı
 4. Fiyatı makul olmalı, programı satın almak için bir servet ödememeliyiz
 5. Teknik destek alabilmek için sesli yanıt sistemlerinde onlarca dakika beklemek zorunda kalmamalı, doğrudan teknik destek yetkilisine ulaşabilmeli ve sorunlarınıza anında müdahele edilebilmeli.
 6. Şirket büyüklüğüne uygun olacak yapıda ölçeklenebilir olmalı
 7. Mevcut raporlar yeterli olmalı ve istendiğinde geliştirilebilir olmalı
 8. Çok kullanıcılı yapıyı desteklemeli ve güvenilir bir alt yapıya sahip olmalı
 9. Ön muhasebe işlemlerini kolayca resmi muhasebe işlemlerine dönüştürebilecek entegrasyon özelliklerine sahip olmalı
 10. Temel muhasebe defterlerini ve raporlarını (Mizan, Bilanço, Gelir Gider Tablosu, Defter-i Kebir, Yevmiye Defteri) girilen ön muhasebe kayıtlarından otomatik üretebilmeli
 11. Muhasebe fişleri hem ön muhase sistemi üzerinden otomatik olarak hem de istenirse elle oluşturulabilmeli


Tüm bu özelliklere ilave pek çok başka madde de yazılabilir. Ancak biz burada en önemli gördüğümüz kriterleri yazdık.

Peki yukarıda yazdığımız bu maddeleri biz Aymet Yazılım olarak ne kadarını karşılıyoruz? Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi elbette hepsini ve hatta buraya yazmadığımız daha bir çok özelliği de. Aymet KOBİ, Aymet Ticari Muhasebe, Aymet Genel Muhasebe programları ve güler yüzlü ve hızlı teknik destek ekimiz ile “mutlu müşteriler” konusunda iddialıyız.

Genel muhasebe alanındaki temel ürünümüz olan Aymet Genel Muhasebe programı, farklı sektörler ve kuruluşların farklı isteklerine cevap verebilecek şekilde bir çok başka yazılım ile de desteklenmektedir. Bunlar arasında; Hızlı satış ve perakende alanında kullanılan Aymet Hızlı Satış ve Perakende programı, Aymet Hızlı Satış Entegre ++, Aymet E-Ticaret, Aymet Mobil Raporlama, Aymet Telefon Çağrı (Caller ID) programı gibi bir çok destekleyici ürün bulunmaktadır. Aymet Genel Muhasbe programı ihtiyaç halinde her yerden (lokasyondan) güvenli erişilebilecek online yapıda da hizmet verebilmektedir. İster şirket içerisinde isterseniz herhangi bir yerden mobil cihazlarla şirketinizdeki işlem hareketlerini güvenli bir şekilde izleyebilirsiniz. Kurumunuza özel çözümler için lütfen yetkin teknik personelimizle irtibata geçiniz.


Bir Önceki Yazımız Olan "En İyi Ön Muhasebe Programı Nasıl Olmalı?" Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.