Aymet Bilgisayar ve Prodüksiyon Eğitim San. Tic. Ltd. Şti.      Aymet Bilgisayar'ın kurucuları 1991 yılından beri bilişim sektöründe profesyonel olarak yapmış oldukları faaliyetlerin sonucunda kazandıkları bilgi, beceri ve deneyimleri 2000 yılında şirket çatısı altında birleştirmiştir. Bu birleşme ile Aymet Bilgisayar çok ciddi bir bilgi birikimi ve hizmet anlayışı ile hızla ulusal ve uluslararası hedeflerine yürümeye başlamıştır.


      Aymet Bilgisayar özellikle yazılım ve Internet uygulamaları alanında uzmanlaşmıştır. Şirket kurucularının yapmış oldukları yazılımları devretmeleri ve şirketin profesyonel yazılım ekibi ile kısa sürede çok ciddi yeni yazılımları bulunmaktadır(Avukatlık Yazılımları, Siyasi Parti Otomasyonu, Dış Ticaret, Kooperatif, Üye Takip, Fire Minimizasyonu, CAD-Teknik Çizim Yazılımı, Muhasebe Uygulamaları...)


      Aymet Bilgisayar kuruluşundan birkaç ay sonra Türkiye'de çok ciddi bir kriz yaşanmış olmasına rağmen, kararalı ve müşteri memnuniyetini esas alan yapısıyla birçok firmanın bu dönemde küçülmesinin aksine, Aymet Bilgisayar ciddi bir büyüme trendi yakalamıştır.


       Aymet Bilgisayar şu anda Ankara'nın Cebeci semtinde kendine ait ofisiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Şirkette sürekli ve proje zamanlı olarak, bilgisayar mühendisleri, bilgisayar programcıları ve yazılım uzmanları görev yapmaktadır. Aynı zamanda şirket akademisyenlerin danışmanlığında yeni atılımlar ve yeni projeler üretmeye devam etmektedir.